نقشه برداری هشتگرد

با توجه به نوع خاک در منطقه هشتگرد، قوانین شهرداری و طرح های در راستای توسعه شهرستان هشتگرد، سلیقه سازندگان، مشتریان و رویکرد شهرداری هشتگرد انجام خدمات نقشه برداری در این شهرستان نکات قابل توجهی را به همراه دارد که در حین کار باید آن را در نظر گرفت. این نکات کمک می کند تا خدمات دقیق تر و مختص بافت این شهرانجام گیرد.

 

نقشه برداری هشتگرد معمولا در چه قالب هایی انجام می شود؟

انجام امور نقشه برداری در شهر هشتگرد بطور معمول در فرمت هایی به شکلی است که اداره ثبت، شهرداری و سایر سازمان های مربوطه از آن نقشه ها برای انجام پروسه های اداری و اجرایی املاک استفاده می کنند. در این مقاله شما را با برخی از انواع فرمت های نقشه برداری هشتگرد آشنا می کنیم.

 

نقشه شمیم هشتگرد

سامانه شمیم، سامانه ای یکپارچه می باشد و یک روش نوین در راستای یکسان سازی و سیستماتیک کردن انواع امور ثبتی امور نقشه برداری و تطبیق نقشه ها در انواع امور ثبتی، وضع موجود، شهرداری و … است. سامانه پیشرفته شمیم بوسیله ابزارهای متصل به خود نقاط برداشت شده را با پایگاه داده مالکیت خود مقایسه می کند. از این طریق علاوه بر اعلام اشکال یا اختلافات احتمالی، ورود به زمین های تحت تملک دیگران در هنگام اجرای عملیات نقشه برداری غیرممکن می شود.

اخیرا، استفاده از سیستم شمیم در بعضی موارد برای انجام امور نقشه برداری در شهر هشتگرد اجباری شده است. به همین منظور باید توجه داشت که نقشه ای تهیه شود که در این مورد تصدیق لازمه را داشته باشد.

 

نقشه utm هشتگرد

در مواردی که قرار است مالک ملکی قولنامه ای از طریق قانون تعیین و تکلیف ماده 147 از اداره ثبت اسناد و املاک سند دریافت شود تهیه نقشه utm هشتگرد بسیار حائز اهمیت است. دقت داشته باشید که در قسمت زیرین سندهای تک برگی که صادر می گردد دو نقشه درج شده است. یکی از این نقشه ها، نقشه یو تی ام (UTM) ملک می باشد و دیگری جانمایی قطعه مربوطه در پلان منطقه است.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا میتوان نتیجه گرفت که انجام عملیات ثبتی، برای تهیه نقشه utm در شهر هشتگرد عملکردی ضروری است. بنابراین با توجه به وضعیت ملکی که در بالا گفته شد، ممکن است به جهت اعلام اطلاعات دیگر، سازمان مربوطه نوعی از نقشه های دیگر را نیز به همراه یو تی ام از شما بخواهد.

 

این نقشه ها ممکن است شامل نقشه یک دوهزارم 2000/1 ، جانمایی امور ثبتی، تعیین باقیمانده، نقشه کادر، نقشه وضع موجود و … است.

 

نقشه هوایی هشتگرد

در مواردی که املاک در مقیاس بزرگ بررسی شوند و انجام عملیات اداری باشد، عموما تهیه نقشه هوایی از اولویت های سازمان های ذیربط است. مواردی مانند زمین های کشاورزی، مناطق بیابانی و بایر، بررسی راه های بین شهری، جانمایی سندهای مادر، نقشه utm سند مادر و … معمولا نیازمند تهیه نقشه هوایی می باشند این نوع نقشه با نمایش بخش بزرگی از سطح زمین به بررسی پارامترهای مهم آن می پردازد. مواردی مانند حریم سند مادر، بافت و پوشش طبیعی منطقه هشتگرد و … در نقشه های هوایی بسیار دقیق نشان داده میشوند.

 

نقشه جانمایی پلاک ثبتی هشتگرد

جانمایی واژه ای می باشد که در تعیین وضعیت دقیق ملک بر روی مختصات متعارف نقشه برداری بکار می رود. این کار معمولا برای افرادی انجام می شود که نمی دانند جایگاه دقیق ملکشان کجاست؟ و همچنین سند آنها نسبت به وضع موجود ملک اختلاف متراژ دارد یا به هر دلیلی به مستندات موجود توسط اداره مذکور ایراداتی وارد می شود. جانمایی پلاک ثبتی با مشخص کردن دقیق وضعیت، نقص های مربوطه را برطرف می کند و منجر به سهولت پروسه اداری ملک می شود .

تیم نقشه برداری  utm-mapدارای بهترین و باتجربه ترین مهندسان نقشه برداری و کارشناسان رسمی امور ثبتی و دادگستری در شهر هشتگرد است. بنابراین در صورتی که در هشتگرد به انجام امور نقشه برداری نیازمند هستید، کافی است با ما در تماس باشید تا در اسرع وقت، با بهترین قیمت منطقه در خدمت شما باشیم. جهت مشاوره و استعلام هزینه ها می توانید با ما در تماس باشید.