نقشه برداری ورامین

 

به دلیل وجود ساختار خاص خاک، پارامترهای شهرسازی و طرح های توسعه ای موجود در ورامین، سلیقه سازندگان، مشتریان و رویکرد شهرداری ورامین نقشه برداری در شهر ورامین دارای نکات قابل توجهی می باشد که در حین کار باید به ان توجه کرد. دانستن این نکات باعث می شود کاری دقیق تر و مختص بافت این شهر صورت پذیرد.

نقشه برداری ورامین

 

نقشه برداری ورامین معمولا در چه فرمت هایی انجام می گیرد؟

 

انجام عملیات نقشه برداری در شهر ورامین معمولا در فرمت هایی انجام می شود که اداره ثبت، شهرداری و سایر سازمان های ذیربط از آن نقشه ها برای انجام پروسه های اداری و اجرایی املاک بهره مند شوند. در زیر سعی داریم برخی از انواع فرمت های نقشه برداری ورامین را معرفی کنیم.

 

نقشه شمیم ورامین

 

سامانه شمیم، سامانه ای یکپارچه است که در سال های اخیر به منظور یکسان سازی و سیستماتیک کردن انواع امور ثبتی نقاط نقشه برداری و تطبیق نقشه ها در انواع امور ثبتی، وضع موجود، شهرداری و … می پردازد. سامانه پیشرفته موجود از طریق ابزارهای متصل به خود نقاط برداشت شده را با پایگاه داده مالکیت خود مقایسه می نماید. از این طریق علاوه بر اعلام اشکال یا اختلافات احتمالی، ورود به زمین های تحت تملک دیگران در هنگام اجرای عملیات نقشه برداری غیرممکن است.

در سال جاری، استفاده از سیستم شمیم در بعضی موارد برای انجام امور نقشه برداری در شهر ورامین اجباری می باشد. به همین منظور بهتر است نقشه ای تهیه شود که در این مورد تصدیق لازمه را داشته باشد.

 

نقشه utm ورامین

 

در مواردی که قرار است ملکی قولنامه ای از طریق قانون تعیین و تکلیف ماده 147 از اداره ثبت اسناد و املاک سند دریافت کند تهیه نقشه utm ورامین امری ضروری می باشد. توجه کنید که در قسمت زیرین سندهای تک برگی که صادر می شود دو نقشه درج شده است. یکی از این نقشه ها، نقشه یو تی ام (UTM) ملک است و دیگری جانمایی قطعه مربوطه در پلان منطقه می باشد.

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که برای انجام عملیات ثبتی، تهیه نقشه utm در شهر ورامین امری ضروری می باشد. بنابراین با توجه به وضعیت ملکی که در بالا صحبت شده، ممکن است به جهت اعلام اطلاعات دیگر، سازمان مربوطه نوعی از نقشه های دیگر را نیز در کنار یو تی ام از شما بخواهد.

این نقشه ها ممکن است شامل نقشه یک دوهزارم 2000/1 ، جانمایی امور ثبتی، تعیین باقیمانده، نقشه کادر، نقشه وضع موجود و … است.

 

نقشه هوایی ورامین

 

در مواردی که املاک در مقیاس بزرگ مورد بررسی قرار گرفته شوند و انجام عملیات اداری است، عموما تهیه نقشه هوایی از اولویت های سازمان های ذیربط می باشد. مواردی مانند زمین های کشاورزی، مناطق بیابانی و بایر، بررسی راه های بین شهری، جانمایی سندهای مادر، نقشه utm سند مادر و … معمولا نیازمند تهیه نقشه هوایی می باشند این نوع نقشه با نمایش بخش بزرگی از سطح زمین به بررسی پارامترهای مهم آن می پردازد. مواردی مانند حریم سند مادر، بافت و پوشش طبیعی منطقه ورامین و … در نقشه های هوایی بسیار دقیق نشان داده میشوند.

 

نقشه جانمایی پلاک ثبتی ورامین

 

جانمایی اصطلاحی است که در مشخص کردن وضعیت دقیق ملک بر روی مختصات متعارف نقشه برداری بکار می رود. این کار معمولا برای افرادی انجام می شود که نمی دانند جایگاه دقیق ملکشان کجاست؟ و همچنین سند آنها نسبت به وضع موجود ملک اختلاف متراژ دارد یا به هر دلیلی به مستندات موجود توسط اداره مذکور ایراداتی وارد شده است. جانمایی پلاک ثبتی با مشخص کردن دقیق وضعیت، نقص های مربوطه را برطرف می کند و پروسه اداری ملک را ساده تر می نماید.

جانمایی پلاک ثبتی ورامین

تیم نقشه برداری utm-mapدارای بهترین و باتجربه ترین مهندسان نقشه برداری و کارشناسان رسمی امور ثبتی و دادگستری در شهر ورامین می باشد. بنابراین در صورتی که در ورامین به انجام امور نقشه برداری نیازمند هستید، کافی است با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت، با بهترین قیمت منطقه در خدمت شما باشیم. جهت مشاوره و استعلام هزینه ها می توانید با ما در تماس باشید.