توصیه های مهم و ایمنی برای امور نقشه برداری شهریار

از رها کردن تجهیزات در صندوق عقب خودرو و یا داخل خودرو بدون سرنشین حتی برای یک ثانیه خودداری کنید، سارقین همیشه در کمین می باشند.

به هیچ عنوان دوربین را در حال استقرار رها نکنید.

در صورت فاصله گرفتن از دستگاه حتما از مهندسین نقشه بردار آموزش دیده برای مراقبت از دوربین کمک بگیرید و یا دستگاه را از روی سه پایه باز کنید و در جعبه بگذارید و هرگاه که به آن نیاز داشتید مستقر نمایید.

جعبه حمل دوربین قابل ترمیم و بازسازی نمی باشد .

دستگاه با کاور برزنتی مخصوص به شما تحویل داده میشود، قیمت این کاور با قیمت جعبه حمل یدکی قابل قیاس نمی باشد. به منظور حمل و نقل دوربین از کاور برزنتی استفاده نمایید. هنگام باز و بسته کردن زیپ کاور، و حمل آن لطفا ملاحظات لازم را انجام دهید،همچنین از نشستن بر روی جعبه حمل خودداری کنید .

حتی المقدور از ماندن  در موقعیت نا ایمن بپرهیزید.

مواردی که بیان میشود بسیار برای شما خطرناک هستند: محل عبور ماشین آلات و افراد، عبور کابل برق موقت و سیار و شلنگ آب، از نزدیکی سه پایه، لبه پرتگاه ها، زیر اماکنی که عملیات ساختمانی و یا نصب و جوشکاری قطعات انجام میشود.

باتریهای لیتیوم دستگاه باید به روش خاص و با شارژر و جریان برق مناسب شارژ شوند، قبل از اتمام کامل باتری، آن را شارژ نکنید. همچنین قبل از شارژ کامل، باتری را از شارژر جدا نکنید. همیشه یک باتری فول شارژ یدکی همراهتان باشد. به مدت طولانی باتری را در درون دستگاه بدون استفاده نگذارید .

بطور معمول صندوق عقب خودرو محلی مناسب جهت حمل تجهیزات قیمتی ژئوماتیک نمی باشد زیرا:

 الف: در صورت تصادف شدید از عقب، که در کشور ما بسیار رایج است،تجهیزات آسیب نبیند.

ب: سیستم تعلیق خودرو به قسمت بار، ضربه ها و تکانهای شدیدتری وارد می نماید .  کالیبراسیون دستگاه در اثر این عارضه تهدید می شود.

خطوط انتقال برق فشار قوی دارای میدانهای مغناطیسی بسیار شدیدی است. تجهیزات اندازه گیری دقیق، در اثر این میدان مغناطیسی دچار اختلال می شود. تا جایی که امکان دارد EDM  توتال استیشن برای همیشه از کار بیفتد.

حمل دوربین در حالت نصب روی سه پایه کار بسیار خطرناکی می باشد، شکستن بست سه پایه، و از دست دادن تعادل شخص، از موارد شایع می باشد.

لازم است هر از چند گاهی دستگاه و متعلقات آن نظافت شود . برای تمیز کردن بدنه اصلی دستگاه از پنبه و الکل، لنز و ال سی دی دستگاه از دستمال مخصوص عینک، جعبه حمل و سه پایه دوربین از دستمال نمدار و کاور های برزنتی، از کف شوینده های تجارتی و ابر اسفنج استفاده کنید.

مسئولیت تجهیزات نقشه برداری مستقیما به عهده کاربر و سرپرست مربوطه است. یادتان باشد تجهیزات نقشه برداری، اعتبار تخصص شماست.

در صورت امکان در ساعات غیر فعال کارگاه، تجهیزات را به انباردار امین کارگاه تحویل داده شود و رسید دریافت کنید. احتمال سرقت، آتش سوزی و حوادث مشابه همیشه کانکسها و اتاقهای دفتری و مهندسی وجود دارد.

از سپردن اپراتوری توتال استیشن به افراد غیر متخصص (غیر نقشه بردار) جلوگیری کنید.

در صورت امکان از کار کردن در روزهای بارندگی خودداری نمایید، در صورت مرطوب شدن دستگاه و متعلقات، پس از انتقال به فضای سرپوشیده، با دستمال نخی تمیز خشک کنید چند ساعت از جعبه خارج و در دمای محیط قرار دهید تا کاملا خشک شود. از خشک کردن دستگاه توسط سشوار و یا هیتر برقی  جدا خودداری کنید، حرارت زیاد به دستگاه .