خدمات نقشه برداری به چه معناست؟

در واقع خدمات نقشه برداری، وسیله ای برای انجام اندازه گیری های نسبتاً بزرگ و دقیق از سطوح زمین می باشد.

انواع خدمات نقشه برداری زمین که ما به شما عزیزان ارائه می دهیم:

https://utm-map.com/ خدمات نقشه برداری زمین زیر را به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود ارائه می دهد:

  • بررسی های عنوان زمین

  • بررسی مرزهای اموال

 این بررسی ها مرزهای واقعی یک ملک معین را مشخص می کند. صاحبان املاک اغلب می خواهند بدانند که مرز زمین آنها از کجا شروع و به کجا ختم می شود.

  • زیربخش آبکاری

هنگامی که شخصی می خواهد زمین خود را به چندین قطعه کوچکتر تقسیم کند، به یک مهندس نقشه بردار ثبت شده زمین نیاز دارد تا یک زمین تقسیم بندی را تهیه کند. برای پروژه های توسعه مسکن معمول است.

  • نقشه برداری توپوگرافی

یک بررسی توپوگرافی، ویژگی های طبیعی و ساخته دست بشر را بر روی یک ملک را مشخص می کند. به عنوان مثال، هر ساختمان، حصار، ارتفاع، خطوط زمین، درختان، و بدنه های آبی. مهندسان و معماران از بررسی های توپوگرافی برای کمک به طراحی بهبود یا پیشرفت در یک منطقه استفاده می کنند.

  • گزارشات املاک نقشه بردار

گزارش املاک و مستغلات نقشه بردار یک سند قانونی است که به وضوح مکان همه پیشرفت‌های عمومی و خصوصی قابل مشاهده را نسبت به مرزهای ملک و همچنین ابعاد ملک، و مکان، در صورت وجود، هر چیزی که بر ملک تأثیر می‌گذارد را نشان می‌دهد.

  • گواهینامه های ارتفاع

گواهی ارتفاع برنامه بیمه ملی سیل، اطلاعات لازم ارتفاع را برای اطمینان از انطباق با قوانین مدیریت دشت سیلابی جامعه ارائه می دهد.

  • بررسی حق ارتفاق

بررسی حق ارتفاق تعیین می کند که به عنوان مثال، یک شرکت خدمات شهری حق دسترسی به بخشی از دارایی شما را برای نگهداری، بهبود یا نصب تاسیسات دارد.

  • بخش ساخت و ساز

نقش آفرینی ساختمانی شامل بررسی و تعیین مراحل مختلف ساخت و ساز یا عناصر خاص ساخت و ساز مانند جاده ها، پل ها، ساختمان ها و تاسیسات است.

  • خدمات نقشه برداری زیرسطحی

خدمات نقشه‌برداری زیرزمینی محل تاسیسات زیرزمینی را نشان می‌دهد. این به تیم های مهندسی و ابزار اجازه می دهد تا زیر سطح را ببینند و اطلاعات حیاتی برای تعمیر و نگهداری، عملیات و ساخت و ساز را به دست آورند.

  • منطقه بندی و بررسی کاربری اراضی

رعایت منطقه بندی یک ضرورت اساسی برای تمام پروژه های توسعه املاک است. همه بخش ها و محدودیت‌های منطقه‌بندی موجود، از جمله منطقه‌بندی گذشته را نشان می‌دهد.

بطور کلی هدف خدمات نقشه برداری چیست؟

خدمات نقشه برداری خطوط مرزی را به روز می کنند و مکان ها را برای ساخت و ساز آماده می کنند تا از اختلافات قانونی جلوگیری شود. نقشه برداران اندازه گیری های دقیقی را برای تعیین مرزهای دارایی انجام می دهند. آنها داده های مربوط به شکل و خطوط سطح زمین را برای پروژه های مهندسی، نقشه برداری و ساخت و ساز ارائه می دهند.

اصول اصلی خدمات نقشه برداری چیست؟

چند اصل اساسی خدمات نقشه برداری

الف. کار از کل به جزء

ب. مکان نقطه بر اساس اندازه گیری از دو نقطه مرجع

ج. سازگاری کار

ه. دقت مورد نیاز

تمام خدمات نقشه برداری خود را به گروهی بسپارید که بتوانید به آن اعتماد کنید:

تیم https://utm-map.com/ در درازمدت توانسه خدمات نقشه برداری را طبق اصول و قوانین کشوری پیش ببرد و از آنها عبور می کنیم و همین امر منجر شده است تا مشتریان ما متوجه تفاوت ما می شوند.

ما می دانیم که هر پروژه مجموعه ای از چالش ها و نیازهای منحصر به فرد خود است. ما به تجربه و تخصص خود برای ارزیابی هر جنبه از یک پروژه، توصیه راه‌حل‌های عملی و حفظ روند قانونی پروژه تکیه می‌کنیم. همین امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانیم پروژه شما را ارزش گذاری کنیم.